Ochota (Warszawa) - Tomografia Komputerowa na NFZ
PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ
UNIWERSYTECKIE CENTRUM KLINICZNE WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO
Kolejka
PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ
UNIWERSYTECKIE CENTRUM KLINICZNE WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO
Kolejka
PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ
MAZOWIECKIE CENTRUM REHABILITACJI STOCER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Kolejka
ZAKŁAD RADIOLOGII KLINICZNEJ
UNIWERSYTECKIE CENTRUM KLINICZNE WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO
Kolejka
Tomografia komputerowa w Warszawie stanowi rodzaj badania, który gwarantuje przeprowadzenie szybkiej i dokładnej diagnostyki narządów całego ciała. To badanie bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa wyjątkowo krótko, ponieważ jest to od kilkunastu sekund do maksymalnie kilku minut. Określenie dokładnego czasu badania uwarunkowane jest od celu jego przeprowadzenia oraz od badanego narządu.
Tomografia komputerowa w Warszawie to badanie, które wykorzystuje się w planowanych badaniach diagnostycznych oraz w diagnostyce pourazowej. Badanie wykonuje się na podstawie skierowania. Ciąża u kobiet jest przeciwwskazaniem do wykonania tomografii, ale badanie może zostać mimo tego wykonane w sytuacji zagrożenia życia matki. Badanie wykonuje się w pozycji leżącej. Wskazania do wykonania tomografii komputerowej to: urazy głowy, ropnie mózgu, krwawienia śródczaszkowe, wady wrodzone, wady rozwojowe, urazy rdzenia kręgowego, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby onkologiczne, choroby neurologiczne, urazy narządów wewnętrznych, stany zapalne organów. Lekarz prowadzący decyduje o ostatecznym wskazaniu na badanie tomografem komputerowym.
W czasie wykonywania badania pacjent jest ułożony na stole tomografu. Pozostaje w ubraniu, jest całkowicie przytomny oraz pozostaje w kontakcie z obsługą tomografu. Badanie jest nieinwazyjne. Stół, na którym leży pacjent, wjeżdża do aparatu, tzw. gantry. Tam odbywa się właściwa część badania. Pacjent powinien pozostać w bezruchu, aby uzyskać zdjęcia dobrej jakości. Krótki czas badania powinien sprawić, że nie stanowi to problemu. Podczas wykonywania poszczególnych pomiarów prosi się pacjenta o wstrzymanie oddechu. O wszystkim informuje personel, który czuwa nad właściwym przebiegiem procesu. Komunikacja odbywa się za pomocą specjalnego interkomu.