Toruń - Tomografia Komputerowa na NFZ

aktualizacja: styczeń 2023 r.

NZOZ TOMOGRAF

NZOZ "TOMOGRAF" W TORUNIU PROWADZONY PRZEZ "TOMOGRAF" SP. Z O.O. W TORUNIU

BATOREGO 17/19
TORUŃ
tel. 0566100382

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 56 dni
Liczba osób oczekujących: 309

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

LUX MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE 73
TORUŃ
tel. 228809080

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 12 dni
Liczba osób oczekujących: 99

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ II

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY IM. L. RYDYGIERA W TORUNIU

KONSTYTUCJI 3 MAJA 42/-
TORUŃ
tel. 56 679-45-23

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 57 dni
Liczba osób oczekujących: 65

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ I

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY IM. L. RYDYGIERA W TORUNIU

ŚW. JÓZEFA 53-59
TORUŃ
tel. 056-679-34-52/59

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 73 dni
Liczba osób oczekujących: 575

Tomografia komputerowa w Toruniu jest rodzajem badania, który gwarantuje przeprowadzenie szybkiej i dokładnej diagnostyki wielonarządowej. To badanie bezbolesne oraz nieinwazyjne. Trwa wyjątkowo krótko, ponieważ zajmuje od kilkunastu sekund do maksymalnie kilku minut. Dokładny czas badania jest uwarunkowane od celu jego przeprowadzenia oraz od badanego narządu.

Tomografia komputerowa w Toruniu to badanie, z którego korzysta się podczas planowanych badań diagnostycznych oraz w diagnostyce pourazowej. Badanie jest wykonywane na podstawie skierowania. Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża u kobiet, ale badanie może zostać mimo tego przeprowadzone w sytuacji zagrożenia życia matki. Badanie wykonuje się w pozycji leżącej. Wskazania do wykonania tomografii komputerowej to: urazy głowy, ropnie mózgu, krwawienia śródczaszkowe, wady wrodzone, wady rozwojowe, urazy rdzenia kręgowego, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby onkologiczne, choroby neurologiczne, urazy narządów wewnętrznych, stany zapalne organów. Ostateczne wskazanie na badanie tomografem komputerowym leży w gestii lekarza prowadzącego.

W trakcie badania pacjent pozostaje w pozycji leżącej na stole tomografu. Jest ubrany, jest w pełni przytomny oraz jest w stałym kontakcie z obsługą aparatu. Badanie nie jest inwazyjne. Stół, na którym leży pacjent, wjeżdża do aparatu, tzw. gantry. Wewnątrz odbywa się właściwa część badania. Pacjent pozostaje w bezruchu, aby uzyskać zdjęcia dobrej jakości. Dzięki krótkiemu czasu badania nie powinno to stanowić problemu. Podczas dokonywania poszczególnych pomiarów pacjent jest proszony o wstrzymanie oddechu. O wszystkim informuje personel, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem badania. Komunikacja odbywa się za pomocą specjalnego interkomu.