Olsztyn - Tomografia Komputerowa na NFZ

aktualizacja: styczeń 2023 r.

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC

JAGIELLOŃSKA 78
OLSZTYN
tel. 0895322936

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 75 dni
Liczba osób oczekujących: 700

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W OLSZTYNIE

ŻOŁNIERSKA 18
OLSZTYN
tel. 89 538 63 75

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 87 dni
Liczba osób oczekujących: 513

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI Z WARMIŃSKO-MAZURSKIM CENTRUM ONKOLOGII W OLSZTYNIE

WOJSKA POLSKIEGO 37
OLSZTYN
tel. 89-539-88-30

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 98 dni
Liczba osób oczekujących: 469

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W OLSZTYNIE

ALEJA WARSZAWSKA 30
OLSZTYN
tel. 89 524 54 41

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 22 dni
Liczba osób oczekujących: 109

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

CENTRUM MEDYCZNE "ARS MEDICA" SP. Z O.O.

KOPERNIKA 30
OLSZTYN
tel. 89-532-45-65

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 16 dni
Liczba osób oczekujących: 51

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

AFFIDEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

NIEPODLEGŁOŚCI 44
OLSZTYN
tel. 22 44 11 111

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 13 dni
Liczba osób oczekujących: 144

Tomografia komputerowa w Olsztynie jest rodzajem badania, który gwarantuje przeprowadzenie dokładnej i szybkiej diagnostyki narządów całego ciała. To badanie bezbolesne oraz nieinwazyjne. Trwa wyjątkowo krótko, ponieważ zajmuje od nawet kilkunastu sekund do maksymalnie kilku minut. Dokładne określenie czasu badania jest uwarunkowane od celu jego przeprowadzenia oraz od badanego narządu.

Tomografia komputerowa w Olsztynie to badanie wykorzystywane w planowanych badaniach diagnostycznych oraz podczas diagnostyki pourazowej. Badanie wykonuje się na podstawie skierowania. Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża u kobiet, ale badanie może zostać mimo tego przeprowadzone w sytuacji zagrożenia życia matki. Badanie jest wykonywane w pozycji leżącej. Tomografia komputerowa obejmuje szereg wskazań: urazy głowy, ropnie mózgu, krwawienia śródczaszkowe, wady wrodzone, wady rozwojowe, urazy rdzenia kręgowego, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby onkologiczne, choroby neurologiczne, urazy narządów wewnętrznych, stany zapalne organów. Lekarz prowadzący decyduje o ostatecznym wskazaniu na badanie tomografem komputerowym.

W czasie wykonywania badania pacjent jest ułożony na stole tomografu. Pozostaje w ubraniu, jest całkowicie przytomny oraz pozostaje w kontakcie z obsługą tomografu. Badanie jest bezinwazyjne. Stół, na którym leży pacjent, wjeżdża do aparatu, tzw. gantry. Wewnątrz odbywa się właściwa część badania. Pacjent powinien pozostać w bezruchu, aby uzyskać dobrej jakości zdjęcia. Dzięki krótkiemu czasu badania nie powinno to stanowić problemu. Podczas dokonywania poszczególnych pomiarów pacjent jest proszony o wstrzymanie oddechu. O wszystkim informuje personel, który czuwa nad właściwym przebiegiem badania. Komunikacja odbywa się za pomocą specjalnego interkomu.